--> Melankolik Sözler | SozRehberi

Melankolik Sözler

Melankolik sözler insanlara hüzün veren durumlarda söylenen sözlerdir. Sözlükte hüzün belirtisi gösteren ya da hüzün vermek anlamına gelm...

Melankolik Sözler
Melankolik sözler insanlara hüzün veren durumlarda söylenen sözlerdir. Sözlükte hüzün belirtisi gösteren ya da hüzün vermek anlamına gelmektedir. Melankolik olan kişiler genellikle karamsar ve kederli bir ruh haline sahiptirler. Çoğu zaman gelecek hakkında olumsuz düşünürler ve umutsuz bir hale bürünürler. Hayattan zevk alamama, psikolojik çöküşler sıklıkla melankolik insanlarda görülmektedir. Sağlıklı bir birey olmak için enerjinin olması, iştah ve uyku düzeni oldukça önemlidir. Lakin, melankolik insanlarda bu davranışların tam tersi olduğu için genellikle sağlıkları olumsuz etkilenmektedir. 

Melankolik insanların duygu durumları çok hızlı değişim göstermektedir. Çabuk duygulanma, ani ağlama krizleri ve aşırı sinirlenme bu tarz insanlarda sıklıkça görülmektedir. Saplantı ve korkular, endişe ve güvensizlik gibi ruhsal bozukluklarda ortaya çıktığında kişiyi sağlıklı bir birey olmasında olumsuz etkilemektedir.  Melankolik yapıya sahip olan insanlar toplumda çok iyi karşılanmamaktadır. Melankolik kişiler toplumda üzüntülü, keyifsiz, memnuniyetsiz görünmektedirler. Keyifsiz ve sürekli enerjisinin düşük olan birini kimse yanında istememektedir. Bu yüzden de melankolik ruh durumu onların toplumdan dışlanmasına içe kapanık bir birey olmasına yok açmaktadır.

Melankolik Sözler

Bazı bireyler yalnız kaldığında melankolik ruh haline de bürünebilmektedir. Âşık olmak ve karşılık görmemek çoğu zaman bireylerde melankolik bir duruma neden olduğu görülmektedir. Bu kişiler kendi duygularını dile getirip başka bir bireye anlatamadıkları için bir kâğıda anlatmayı tercih ederler. Bazen melankolik ile ilgili güzel sözler bazen de bir şiir onlara bu ruhsal durumda en yakın arkadaş olarak eşlik etmektedir.  Melankolik özlü sözler yazan kişiler çoğu zaman bu ruh durumundan daha mutlu olduklarını değişmek istemediklerini savunmaktadır. İçindekileri kâğıda dökmenin onlara daha iyi geldiklerini düşünmektedirler. Bu yüzden de duygularını anlatacak, ruh durumunu açıklayacak onlarca yazı yazmaktadırlar. 

Melankolik Sözler

Mutlu olan bir insanın bile bir anda melankolik bir duruma düşürebilen bir insan tipidir. Birçok söz yazarı ruhuyla yazar yazılarını. İnsanların duygularını açık ve net bir şekilde tercüman olmaktadır. Üzüntüsünü bizimle paylaşır çoğu kez.  “Peki ya melankolik insanlar sizce nasıl sözler yazmaktadır?” konusunda sizlere hazırladığımız sözler ile merakınızı yenebiliriz. Biz de biraz melankolik olalım mı sizinle? Sizler için hazırladığımız melankolik sözler ile duygularınıza tercüman olabilirsiniz.

Melankolik Sözler

Âşık olduğumuzda ve karşılık alamadığımızda biz de melankolik ruh durumuna girmekteyiz. Hepimizin içinde bir melankoli ruh hali vardır aslında. Bazılarımız bunu dışarı yansıtmaz içlerinde yaşar bazılarımız ise etrafında ki insanlara yansıtmaktadır. İşte bu durumda melankolik sözler ortaya çıkmaktadır. Ve biz insanlar her geçen gün sevgisizlikten melankolik ruh haline bürünmekteyiz. Melankolik ile ilgili not ise bu duruma sahip olan insanlar kağıtlara yazdıkları notları herkese duyurmak ister. Bazen bir dağda ağaçlara söyler, bazen ise bir deniz kenarında balıklara haykırmaktadır. Sizler için derlediğimiz melankolik ile ilgili söz önerileri derledik. Sizlerin ruh durumunuzu en iyi yansıtan, sizlerin yaralarınıza en iyi gelecek sözler sayfamızın alt kısmında. Haydi başlayalım.

Melankolik Sözler

Adını kalbime aşkla kazımıştım boş ver aldırma belki bir gün silerim. Güzel bir rüyayı gerçek sanmıştım. Seni sevdiğim için özür dilerim. Ne kadar kalmak istesek de bazen gitmek zorunda kalırız ve ne kadar gitmek zorunda olsak ta, kalmaktan yanadır sol yanımız.

En İlgi Çekici Melankolik Sözler

Ağlasam sustuklarım dökülür mü ellerime ellerin gibi?

Ama insanın kendi vicdanı sözden daha ağırdır.

Aşkın mantığı olmaz. Sakın ha! Dostum içme aşk zehrini su diye aşk pınarından, ya Ferhat gibi atlarsın kayalardan ya da Mecnun olur dolaşırsın çöllerde kahrından.

Ay değil, mevsim değil, bir ömür geçti sensiz, keşke böyle sevmeseydim ağlıyorum çaresiz.

Melankolik Sözler

Bana bir hırsız lazım, tüm dertlerimi çalacak.

Bazen bu yüreğe bu kadar acı fazla deriz kendi kendimize. Ama hata bizde; küçücük yürekle kocaman sevmişiz, ne haddimize.

Beklemek yormaz da insanı; beklediğini başkasıyla görmek bitirir adamı.

Melankolik Sözler

Beni iyi ezberle bakarsın ansızın herhangi bir şiirde herhangi bir şarkıda çıkarım karşına.

Bir umuttu yalnızlık bir şeyleri paylaşamamaktı belki, gözler dalıp giderken, yaralı bir serçeye ağlayan bir buluttu belki de, belki belkilerle dolu bir hayattı bu.

Boşuna mutlu olmaya çalışmayın, çalıştığınız yerden sormuyorlar.

Melankolik Sözler

Deniz değil ki yüreğim dalgalanıp öfkesini kıyılara vursun.

Denize kıyısı var sanki yüreğimin, hep serin, hep rutubetli.

Dünyadaki en üzücü şey; bir zamanlar birbirinin her şeyini bilen iki insanın tamamen yabancıymış gibi davranmasıdır.

Melankolik Sözler

Eğer sen gidersen, içimdeki kâinat çöker.

En son ölen umuttur, umudunu kaybetme ve hep gül, üzülmeler senden uzak olsun, yüzünde hep gülücükler olsun.

Eski insanlar birbirine ilaçtı. Günümüz insanları ise devasız birer dert.

Melankolik Sözler

Gönül kapısı herkese açılır mı, iki laf eden adam sayılır mı? Bakma insan oğlunun uyruğuna, tanıyamazsın basmadıkça kuyruğuna!

Hadi yalnızlığını idam et bakalım, son arzusunu yerine getirebilecek misin?

Melankolik Sözler

Hak yerini bulur, helal edilmemiş hak zaten haram olur. Beddua etmem. İçimden geçen her ah elbet sahibini bulur.

Hatırlamaktan korktuğum tüm anılarımı çöpe attım var mı daha iyisi.

Melankolik Sözler

Hayat yalnızlıksa ve sen yoksan neden yaşayayım ki.

Hayata bir çizgi çektim seni tanıyınca, sensiz hayatı ben yaşamamışım bakınca gözlerine daha iyi anladım, şimdi yoksun yanımda yeniden çizgi çekiyorum sensiz yaşanmamış olan yarınlarıma.

Hayır unutmadım, yokmuşsun gibi davranıyorum.

Hepimiz bağımlıyız kardeş, kimimiz bir maddeye kimimiz bir kahpeye!

Melankolik Sözler

Her türlü zorluğu aşar kendine şaşırırsın da; gün gelir tek bir söz ağır gelir, taşıyamaz dağılırsın.

Hüzünler buldum kendimi, sensizliğin içinde tarumar oldum gezerim sokaklarda serseri, beni bıraktın ya hüzünlerimin sözleri sana be güzelim.

İçimize de atamıyoruz, orası da doldu!

Kaldırımda oturup düşünmek nedir bilmezdim. Buz soğuğu sokaklarda elde sigara yürümezdim.

Melankolik Sözler

Kim bilirdi sensizliğime sarılacağımı? Kim derdi sensiz gecelerimde ağlayacağımı? Şimdi sensiz mutluluğa hasretim sensizliğimde acılarıma dost oldum sevgilim.

Melankolik Sözler

Kimseden bir şey bekleme, böylece asla hayal kırıklığı yaşamazsın!

Mutludur o. Mutlu olmasa duramazdı, gelirdi.

Nasıl da soğuyor. Sanki sırtında bir hırkaydım da, çıkarıp kenara attın.

Melankolik Sözler

Ne güneşi istiyorum karanlığıma, ne de yıldızları istiyorum gece yarılarında. Çok değil, bir tek seni istiyorum yalnızlığıma.

Nerede sözler, nerede yüreğim. Ben de sevdim, sevmedim bilenim. Ver elini sonsuza, al beni dünyadan. Kalmadı sevenim!

Oysa ölümü bilmiyorsun. Ölümü bilen yaşama zerre tenezzül etmez. Ölümü bilen hiç gelir mi Rabbini bilmezlikten.

Melankolik Sözler

Öyle yoruluyorum ki bazen hayattan. Kapayınca gözlerimi, bir daha açasım gelmiyor inan.

Özledim diyorsun mektubunda. Sadece kuru bir özledim mi yazdı yanık yüreğin.

Özledim gel dese hiç düşünmez giderim dersiniz. Ama gerçekler acıdır. Ne o gel diyebilir ne de siz gidebilirsiniz.

Melankolik Sözler

Peki, başka bir ekleyeceğin var mı bay ‘hüzün’? Az sonra yatacağım ben.

Ruh dünyamda kavimler göçü var, bu aralar.

Sana aç ne vakitler geçirdim. Etsem gönül sofrandan bir iftar…

Melankolik Sözler

Seni aklıma getirecek birçok şarkı varken, yanıma getirecek hiçbir şey yok.

Susmayı öğrendim. Çok konuşup pişman olamamak için.

Şu sıralar umrumda olmayan tek şey, kendim.

Melankolik Sözler

Umutlarımı götürdün kendinle birlikte, yarınlarım silindi söylediğin son sözünle belki pişman olursun dönersin günün birinde, ben olmayacağım bıraktığın yerde.

Uslan artık deli gönül, bak gelip geçiyor ömür, uslan artık deli divane gönül.

Uykusuz gecelerimde gözyaşlarımla yazdım adını kalbime güneşsiz günlerimde kanımla suladım resimlerimizi yeniden gelirsin diye!

Melankolik Sözler

Ve benim, birdenbire yüzünü değil, gözünü değil, senin sesini göresim geldi.

Vücudumun %70’i su falan değil; bildiğin sıkıntı.

Ya bir gün karşılaştığımızda düşman gibi değil de pişman gibi bakarsak? Hiç düşündün mü?

Melankolik Sözler

Yağmur yağınca içeri gireceksen gitmem seninle uzak ülkelere.

Adını kalbime aşkla kazımıştım boş ver aldırma belki bir gün silerim. Güzel bir rüyayı gerçek sanmıştım. Seni sevdiğim için özür dilerim. Ne kadar kalmak istesek de bazen gitmek zorunda kalırız ve ne kadar gitmek zorunda olsak ta, kalmaktan yanadır sol yanımız.

YORUMLAR

Ad

14 Şubat sözleri,1,2021 sevgi sözleri,1,23 Nisan,2,23 nisan kutlama sözleri,1,25 yaş doğum günü mesajları,1,abiye doğum günü mesajı,1,ablaya doğum günü sözleri,1,ablaya güzel mesajlar,1,ablaya güzel sözler,1,acımasız sözler,1,ağır instagram sözleri,1,ağır sözler,2,ağır whatsapp sözleri,1,aile,1,aile ile ilgili sözler,1,albert,1,Amcaya Babalar Günü Mesajları,1,amcaya doğum günü mesajları,1,anlamlı anneler günü mesajları,1,anlamlı aşk sözleri,4,anlamlı doğum günü mesajları,2,anlamlı sözler,12,anne,4,anneanneye anneler günü mesajı,1,anneler günü mesajları,3,anneler günü sözleri,2,anneler günü sözleri güzel sözler,1,anneye anlamlı sözler,2,anneye cuma mesajları,1,anneye güzel sözler,2,anneye resimli cuma mesajları,1,arkadaş,4,arkadaşa doğum günü mesajları,7,arkadaşa esprili sözler,1,arkadaşa hediye,2,arkadaşa komik sözler,2,arkadaşa yılbaşı mesajları,1,aşırı anlamlı sözler,1,aşk,7,aşk mesajları,7,aşk sözleri,14,Atatürk,4,atatürk ile ilgili sözler,2,Atatürk özdeyişleri,1,Atatürk sözleri,1,Atilla İlhan sözleri,1,atom,1,ayetli cuma mesajları,1,ayrılık sözleri,1,baba,3,babalar günü,8,babalar günü mesajları,12,babaya doğum günü mesajı,2,babaya duygusal sözler,2,babaya güzel sözler,3,babaya mesaj,4,başarı sözleri,1,bayan sevgiliye hediye,1,bayram mesajları,1,bebek,2,bebek isimleri,3,belirli gün ve haftalar,1,benimle evlenir misin sözleri,1,Bilim,2,bilimle ilgili sözler,1,cuma,1,cuma kutlama sözleri,1,cuma mesajları,6,çiçek,1,çiçek hediyesi kart yazıları,1,çiçek kart yazıları,2,çocuklara güzel sözler,1,dayıya doğum günü mesajı,1,değişik doğum günü mesajları,1,derin sözler,1,dini doğum günü sözleri,2,dini sözler,1,doğa,1,doğa ile ilgili sözler,1,doğum günü,34,doğum günü hediye notları,1,doğum günü hediyesi,1,doğum günü mesajı,1,doğum günü mesajları,27,dosta güzel sözler,1,dostluk sözleri,1,dostlukla ilgili sözler,1,dualı cuma mesajları,1,duygusal hayat sözleri,1,düğün kutlama sözleri,1,düşündürücü sözler,1,einstein,2,en yakın arkadaşa doğum günü mesajı,1,erkeğe doğum günü mesajları,1,erkeğe güzel sözler,1,erkeğe sevgililer günü mesajları,1,Erkeğe Sevgililer Günü Sözleri,1,erkek bebek isimleri,2,erkek öğretmene öğretmenler günü mesajları,1,espri,2,esprili sözler,5,eşe hediye notu,1,etkileyici aşk sözleri,3,etkileyici doğum günü mesajları,1,etkileyici sözler,1,evlilik kutlama sözleri,1,evlilik tebrik sözleri,1,evlilik teklifi sözleri,1,ezhel,1,felaket,1,flörte sorulacak sorular,1,galileo,1,genç kıza doğum günü hediyesi,1,genç kıza hediye,1,güldüren nickler,1,güldüren sözler,2,günaydın mesajları,3,güncel aşk sözleri,1,güzel aşk sözleri,3,güzel mesajlar,2,güzel mesajları,2,güzel sözler,50,harbi derin sözler,1,hayat sözleri,5,hayırlı cumalar,1,hayvan,1,hediye,3,hediye notu,3,hediye notu yazıları,1,hüzünlü sözler,1,ışıklı çerçeve,1,ışıklı kalp pano,2,ilk buluşmada sorulacak sorular,1,iltifat sözleri,1,instagram sözleri,2,isimlerin anlamları,2,islam,2,islamın bilime bakışı,1,iş tebrik mesajları,1,iyi geceler mesajları,1,iyi ki doğdun mesajları,1,kadın,3,kadın olmanın zorluğunu anlatan sözler,1,kadınlar günü,1,kadınlar günü mesajları,4,kadınlar günü sözleri,2,kadınlarla ilgili güzel sözler,1,kadınlarla ilgili sözler,2,kandil,1,kandil mesajları,1,karakalem resim sipariş,1,kardeş,1,kardeşe doğum günü mesajları,1,kardeşe güzel sözler,1,katlanmakla ilgili sözler,1,kayınpedere babalar günü mesajı,1,Kayınpedere Doğum Günü Mesajları,1,kısa anneler günü sözleri,1,kısa aşk sözleri,2,kısa cuma mesajları,1,kısa güzel sözler,1,kıskançlıkla ilgili sözler,1,kız arkadaşa hediye,2,kız bebek isimleri,2,kız çocuğa doğum günü mesajları,1,kıza hediye,1,kızıma doğum günü mesajı,2,koca,1,kocaya güzel sözler,1,kocaya sevgililer günü sözleri,1,komik aşk sözleri,1,komik babalar günü mesajları,1,komik doğum günü mesajları,2,komik olmayan sözler,1,komik sözler,5,köpek,1,köpekle ilgili sözler,1,kuranda geçen bebek isimleri,1,kurban bayramı mesajları,1,kuzene doğum günü mesajları,1,kuzene sözler,2,laf,1,laf sokucu mesajlar,2,led ışıklı kalp pano,1,manitaya aşk mesajları,1,melankolik sözler,1,miraç kandili mesajları,1,nişan yıldönümü sözleri,1,nişanlı,1,nişanlıya doğum günü mesajları,1,nişanlıya güzel sözler,2,öğrenciye güzel sözler,1,öğretemene teşekkür mesajı,1,öğretmen,4,öğretmen sevgiliye öğretmenler günü mesajları,1,öğretmene doğum günü mesajları,2,öğretmene güzel sözler,8,öğretmenler günü mesajları,6,önemli günler,2,özel günler,1,özlü,1,özlü sözler,3,özür dileme mesajları,3,özür dileme sözleri,1,paylaşılacak güzel sözler,1,paylaşılacak sözler,1,resimli ağır sözler,2,resimli anlamlı sözler,1,resimli aşk sözleri,2,resimli cuma mesajları,3,resimli doğum günü mesajları,1,resimli özlü sözler,1,resimli paylaşılacak sözler,1,resimli sözler,1,resimli yılbaşı mesajları,1,resimli yıldönümü mesajları,1,romantik,1,romantik aşk sözleri,1,romantik çiçek notları,1,romantik doğum günü mesajları,1,seni seviyorum çünkü sözleri,1,seni seviyorum sözleri,2,sert sözler,1,sert whatsapp sözleri,1,sevdiğine aşk sözleri,1,sevgi sözleri,2,sevgili,36,Sevgililer Günü Mesajları,5,sevgililer günü sözleri,2,sevgiliye,7,sevgiliye aşk mesajları,5,Sevgiliye Aşk Sözleri,16,sevgiliye ayrılık sözleri,1,sevgiliye barışma sözleri,1,sevgiliye cuma mesajları,1,Sevgiliye Doğum Günü Mesajı Whatapp,1,sevgiliye doğum günü mesajları,5,Sevgiliye Günaydın Mesajları,3,sevgiliye güzel sözler,19,sevgiliye hediye,1,sevgiliye iyi geceler mesajları,1,sevgiliye iyi geceler sözleri,1,sevgiliye kadınlar günü mesajı,1,sevgiliye kaliteli sözler,1,sevgiliye muhteşem sözler,1,sevgiliye özür dileme mesajları,1,sevgiliye özür sözleri,2,sevgiliye romantik sözler,4,sevgiliye sorulacak sorular,2,sevgiliye sözler,6,sevgiliye yılbaşı mesajları,1,sevgliye hediye,1,soğuk espri,1,sokucu,1,söz,3,sözler,1,sözleri,2,şair sözleri,1,şairlerin sözleri,1,tahammül sözleri,1,teyzeye doğum günü mesajı,1,teyzeye doğum günü sözleri,1,unutulmaz öğretmen sözleri,1,uzun aşk sözleri,2,uzun doğum günü mesajları,1,uzun doğum günü sözleri,1,uzun güzel sözler,1,ünlü sözleri,2,Ünlü Şairlerden Güzel Sözler,1,ünlülerin özlü sözleri,4,üzgünüm sözleri,2,whatsapp,1,whatsapp durum sözleri,1,whatsapp sözleri,2,yakın arkadaşa doğum günü mesajları,1,yaramazlıkla ilgili komik sözler,1,yaratıcı doğum günü hediyesi,1,yaş günü mesajları,1,yaşamla ilgili sözler,1,yavrularıma güzel sözler,1,yazarların baba ile ilgili sözleri,1,yeni iş mesajları,1,yeni iş tebrik mesajları,1,yeni yıl mesajları,1,yılbaşı,2,yılbaşı mesajları,2,yıldönümü,1,yıldönümü hediye notları,1,yıldönümü sözler,2,yunus emre sözleri,1,
ltr
item
SozRehberi: Melankolik Sözler
Melankolik Sözler
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg1sNKOlk8lMhclIXlI9VwdcErRRudp_RkOVy7jswalDDuvzXmA02R2aQMk6fYx24tFY9b0nqLqxh2XKkrOKv9oVx8e0erHFQkx0tbL_V5RatM_xfbFlTMdbmh1qi2jfB5m5lkn126UqG_9/s640/melankolik.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg1sNKOlk8lMhclIXlI9VwdcErRRudp_RkOVy7jswalDDuvzXmA02R2aQMk6fYx24tFY9b0nqLqxh2XKkrOKv9oVx8e0erHFQkx0tbL_V5RatM_xfbFlTMdbmh1qi2jfB5m5lkn126UqG_9/s72-c/melankolik.jpg
SozRehberi
https://www.sozrehberi.com/2020/06/melankolik-sozler.html
https://www.sozrehberi.com/
https://www.sozrehberi.com/
https://www.sozrehberi.com/2020/06/melankolik-sozler.html
true
4900690985331902386
UTF-8
Tüm yazılar Kayıt Bulunamadı Tüm Kayıtlar Devamını Oku Cevap Cevabı İptal Et Sil By Ana Sayfa Sayfa Yazı Tümünü Görüntüle Senin İçin Önerilen Etiket Arşiv Ara Tüm Yazılar İsteğinizle eşleşen bir yayın bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şimdi 1 dakika önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et Bu içerik Kilitlenmiştir 1. ADIM: Bir sosyal ağda paylaşın 2. ADIM: Sosyal ağınızdaki bağlantıya tıklayın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy