--> Dünyanın En Güzel Aşk Sözleri Resimli | SozRehberi

Dünyanın En Güzel Aşk Sözleri Resimli

Tarif edilemeyecek kadar yoğun bir duygu olan aşk; sanat, felsefe, edebiyat gibi birçok alanın da her zaman önemli konularından biri olmuşt...

En Güzel Aşk Sözleri Resimli

Tarif edilemeyecek kadar yoğun bir duygu olan aşk; sanat, felsefe, edebiyat gibi birçok alanın da her zaman önemli konularından biri olmuştur. İnsanın hayata, kendisine ve sahip olduğu her şeye daha özel anlamlar yüklemesine neden olan bu duygu, unutulmaz anlar yaşanmasını sağlar. Öyle ki aşık olan kişi hiç beklenmeyen davranışlar gösterip hiç yaşamadığı hisleri tadar. Aşk sayesinde daha korkusuz, fedakar olur ve sevdiği insan için olmadık şeyler yapmaya hazır hale gelir. Böylesine ayakları yerden kesecek, midede kelebekler uçuşmasını sağlayacak kadar derin başka bir his yoktur. Bu nedenle tüm tarih boyunca, dünyanın her köşesinde, birbirinden farklı insanlar aşk hakkında sayısız söz söylemişlerdir. Öyle manidar sözler vardır ki yıllar öncesinde söylenmiş olsa da bugün hala yaşanılan duyguları en güzel haliyle ifade eder. Duygulara tercüman olan bu aşk sözleri insanı şaşkınlığa uğratır ve paylaşılmak istenir. Bazen yalnızca sevilen insana anlamlı sözler söylense de bazen herkese yaşanılan aşk duyurulmak istenebilir. Güzel sözler hoş bir resimle birleştiğinde etkileyicilikte doruk noktasına ulaştığından böyle durumlarda en çok resimli aşk sözleri tercih edilir. İnsanların ilgisini görsel paylaşımlar daha çok çektiğinden söylenilmek istenen daha akılda kalıcı bir şekilde paylaşılmış olur. Sizin için seçtiğimiz dünyanın en güzel resimli aşk sözleri arasından kendinize uygun olanı seçerek aşkınızı en anlamlı ve etkileyici şekilde paylaşabilirsiniz. 

~ Hiç acı çekmeden mutluluğun değerini anlayamazsın. İki damla gözyaşı dökmeden gülmenin estetiğini alamazsın. Aşık olmak istiyorsan, önce yanmayı göze alacaksın.

~ Günüm, gecem, ayım, yıldızım, güneşim, sultanım, baş tacım… İki kalbin birlikte atması. Sanki birimiz olmasa diğerimiz nefes alamayacakmış gibi. Sanki birimiz görmese diğeri siyaha boyanacakmış gibi. Biz biriz ve birlikte çok güzel ve mükemmeliz.

aşk sözleri resimli

~ İnsanın aklı ile kalbi bir olamaz. İkisinin verdiği savaşın ortasında kalan kişiden arta kalanlar hatıralardır.

~ Her gün Duam; Ey kalbim öyle sev ki onu bir daha hiç üzülmesin, gülen yüzü hiç solmasın. Öyle yaşasın ki benimle hayatı, birlikte olduğumuza hiç pişman olmasın. Hep huzurlu ve mutlu olsun benimle. Onu ömür boyu seveyim. O benim eşim olsun. Âmin

~ Senin dünyan kararsın bir ben aydınlatayım aşkımla.

~ Asla sevme, seversen ihanet etme; ihanet edeni de asla affetme…

aşk sözleri resimli

~ Kıymetimi bilmen için gitmem mi gerek! Sevdiğini anla artık büyüdün bebek! Masal değil ki bu aşk öğrenmen gerek! Gitmesi kolay olur zor olan sevmek…

~ Senden hariç her şey bir yana, sen sol yanıma! Gelecek günlerin hatırına: Seni Seviyorum. Ki sen bilirsin. Kimse sevmese bile yine en çok ben severim seni...

~ Sen günaydın demeden günüm iyi geçmez benim.

~ Bugün günlerden ne? Yoksa sensizlik ertesi mi?

~ Dünyalar kadar seven bir şehir kadar özlemiyor şimdi...

aşk sözleri resimli

~ Unuturum diye uyudum, yine seninle uyandım. Belli ki uyurken de sevdim seni.

~ Seni sevmek bir iş olsaydı, en hak eden, özverili ve nitelikli aday olurdum. Aslında, ücretsiz çalışmaya bile istekli olurdum!

~ Yanımda olsan şimdi, nasıl da sevesim var seni.

~ Seninle olmak istediğim sadece iki zaman var: Şimdi ve Daima.

~ Sensiz geçen bir an, en derin boşluktur bana, o yüzden hep sen ol yanımda.

~ O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum. Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum. Öylesine bağlanmışım ki sensiz duramıyorum.

~ Sen mi yazdın benim alın yazımı, sen mi çizdin benim yalnızlığımı, Söyle bana seni kim değiştirdi, Değiştirdin benim tüm yaşantımı, Akşam olmadan güneş batmadan gel, gel Beni yalnız bırakma, Beni sensiz bırakma….

aşk sözleri resimli

~ Sen bir gül bahçesinde açan en nadide çiçeksin sevdiceğim.

~ Seni sevdiğim kadar yaşasaydım; ölümsüzlüğün adını aşk koyardım…

~ Ötesi yok bu duanın benim ol. Benimle, aklınla, aşkınla bin yaşa.

~ Sen benim gözümde bir damla yaş olsaydın seni kaybetmemek için asırlarca ağlamazdım.

~ Birinin gözlerine bakmak, onun rüyalarına girmeyi göze almak demektir. Sevmeye kabiliyetin yoksa, o gözlere bakmayacaksın.

~ Benim her zerrem, âşık senin her zerrene. Seni seviyorum az kalır bence. Ebedi bir aşkla seviyorum seni.

~ Kuyruklu yıldızlar vardır dünyaya yetmiş yılda bir gelirler. İnsanlar onu hayatı boyunca belki bir kez görürler. Ben o yıldızı gördüm o da sensin bir tanem...

~ Sevdiğiniz kişi tarafından sevilme duygusuna hiçbir duygu eşit olamaz.

~ Sen gidersen sesin gider, kokun gider, yüzün gider. Ay dolanır pusularda, tenim titrer ve gecem biter.

~ Sizi hayallerinden vazgeçecek kadar seven bir kalp bulduysanız Allah’tan yeni bir ömür isteyin. Çünkü bir ömür yetmez onu sevmeye.

aşk sözleri resimli

~ Sarıl be! Öyle bir sarıl ki beklediğim her güne kırıldığım her ana değsin. Öyle bir sarıl ki tüm kırıklarımı toparlasın. Hatta öyle bir sarıl ki seviyorum diyenler sevgisinden utansın.

~ İçimde hatıralar gözlerimde sen. Sen ki en tatlı şarkısın dudaklarımda her an.

~ Toprağın altında, sarmaş dolaş köklerle, bağlanmışız birbirimize. Cennet gibi, bir yerlerde, kader varsa benimki bu olsun, aşk masalsa, gerçek olsun. Seni çok ama çok seviyorum…

~ Aşk acıtır. Ama sebebi sensen sorun değil. Benimle olduğun sürece, her türlü acıyı ve duyguyu yaşamaya hazırım. Senin için her şeyi yaparım bebeğim. Ben seni sonsuza kadar seviyorum.

~ Kalbimin anahtarını tutuyorsun. Bir ömür sende kalsın ben razıyım.

aşk sözleri resimli

~ Hata senin değil karşılıksız seven kalbimin senin haberin olmasa da bu kalpten seviyorum seni of çekiyorum hep içten.

~ Bana geldiğin günü hiç unutmuyorum sevgilim. Saçların rüzgârda dalgalanışı bir an olsun çıkmıyor aklımdan. Bütün kapılarım açık ardına kadar sana. Sonbahar da geldi. Hadi yine gel, dalgalansın saçların ve ben yeniden sana âşık olayım sana.

~ Seni ne kadar çok tanırsam o kadar çok seni seviyorum.

~ Bu yüreğe bu kadar acı fazla dersin bazen kendine.. Ama hata bizde.. Küçücük yürekle kocaman sevmek ne haddimize..

~ Dünyanın bütün güzellikleri sende toplanmış gibi sevgili.

~ Öyle güzel bakıyorsun ki, bütün dünya kör olsun istiyorum.

aşk sözleri resimli

~ Sen hep gülümse ki yüreğinin güzelliği gülüşlerinde canlansın…

~ Sen varsın ya, artık kimse beni yalnız bırakamaz.

~ Tabaklarda kalan son kırıntılar gibiydi sana olan sevgim. Sen beni hep bıraktın; Bense hep arkandan ağladım.

~ İnsan sesini hiç duymadığı, kokusunu hissetmediği, gülüp eğlenmediği, sarılıp öpemediği birini bu denli çok düşünür mü?

~ Sevmekten daha önemli olan tek hissettirmektir. Eğer sevgin bir his içermiyorsa, sevdiğin insanın sana bir hayaletmişsin gibi bakması normaldir.

~ Ben seni severek güzelleştim her şeyim. Sen bana sarılınca bir hoş oluyorum ve seni çok seviyorum aşkım.

~ Sen benim mutluluğa köprüsün. Sen beni cennete yükselten kulemsin. Sen beni üzüntülerden koruyan şatomsun. Sen beni karanlıkta yönümü kaybettiğimde bana yolumu gösterecek ay ışığımsın. Seni çok seviyorum.

~ Uzağız sevgilim ama yüreğimde uyanıyorsun bugün...

aşk sözleri resimli

~ Çok güzel gözlerin vardı. İçinde kaybolacağım cinsten. Ve sanırım kayboldum...

~ Senin bir gülüşün benim için hayat öpücüğü gibi. Seni sürekli gülümsetmeye çalışmam bu yüzdendir.

~ Evimin içinde ayak seslerini duymak istiyorum. Sabahın bir vakti uyanınca daha gözlerimi açmamışken nefesin yüzme değsin istiyorum.

~ Sen gördüğüm en güzel rüyasın hiçbir zaman uyanmak istemediğim.

aşk sözleri resimli

~ Ben seni seviyorum falan diyemem sana. Uyurken sırtını ört, hız yapma, kavgaya karışma, çok içme falan derim. Sen anla.

~ Sonuna kadar birbirimizi sevelim ve bizi çekemeyenleri çatlatalım.

~ Gül dikeniyle, bulut yağmuruyla, ketçap mayoneziyle, kalbim karşılıksız sevgimle tamamlıyor birbirini.

~ Düşünecek fırsat bulamayanlar için yazmak her şeyin çözümüdür. Aşkı düşünmek mi istersin yoksa yazmak mı? Düşünürsen var olursun, yazarsan sonsuz olursun.

~ İsmin dudağımda oldu bir hece, bakışın sitemli aşksız bilmece, uykusuz kaldığım kaçıncı gece, sokak lambaları şahidim olsun!

aşk sözleri resimli

~ Seni her gördüğümde sana âşık oluyorum. O sihre sahipsin. Kalbimin sihirli kutusunda her zaman beni sevmekle meşgul olman dileğiyle.

~ Küçücük şu yüreğimde dünyalar kadar sen var...

~ Gözlerini böyle siIkelersen üzerime, benim üstüm başım sen olur. Yapma!

~ Aklımda olduğun sürenin yarısı kadar yanımda olsan, hiç sorun kalmayacak gibime geliyor.

~ Seni severken aklımın durmasını da seviyorum. Bütün mutluluklar senin olsun, sen benim ol sevgilim. Seni çok seviyorum.

aşk sözleri resimli

~ Artık kalbimi benden çaldığına göre, umarım içinde sadece sana olan sevgimi ve kalbimde senden başka hiç kimsenin olmadığını öğrenmişsindir.

~ Bir muammadır AŞK, kiminin vicdanına atılan taş, kiminin fakir gönlüne katılan aş, kiminin de gözünden akıtılan yaştır AŞK.

~ Ve aşk. Herkesi ona benzetip, Kimseyi onun yerine koyamamaktı.

~ Karşıdan karşıya geçer gibi sev beni; önce bana, sonra bana, sonra yine bana bak.

~ Ölüme götüreceğini bile bile birbirimizi sevdik. Farkına varamadığımız tek şey, hangimizin hangimize mezar olacağıydı.

~ Ah be adam sana herhangi bir hediye değil, ömrüm armağan edilmeli.

~ Nasıl özlediğimi anlatsam aramızdaki yollar dağlar taşlar utanır...

~ Bazı duyguları yazamazsın. Anlatamazsın. Çünkü tefsiri ancak his ile mümkündür. Bu yüzden sadece yaşarsın.

~ Bekledim! Hep seni bekledim. Bir an bile umutsuzluğa düşmedim, kabul etmedin, etmesen de hep sevdim, sen hep benimleydin!

~ Nasıl ki uzaktaki yıldız parlak gelirse insana, uzakta olduğun için tutkunum sana! Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için tutkunum sana…

~ Elleri ellerime, gözleri gözlerime, saçları saçlarıma karışan bir sen olsan…

~ Ne söylersem söyleyeyim ve ne yaparsam yapayım, seni düşünmediğim tek bir an bile yok. Seni gerçekten özledim.

~ Ben gidiyorum dediğimde, ‘gitme’ diyen birini değil, Ben de geliyorum, yalnız gidemezsin! diyen birini istiyorum...

~ Aşk insana insan olduğunu hatırlatan bir kavram. Lakin insanı insanlıktan çıkarmakla daha çok ün kazanmış. Bunun nedeni insanların Aşk’ı yaşamayı bilmemeleri. İnsanlar Aşk’ı iki kişilik sanar ama aşk tek kişiliktir.

~ Kafamı senden başka bir yana çevirdiğim zaman bile özlüyorum seni.

~ Mavililer giyer deniz olurum, yeşiller giyer bahar olurum, belli olmaz belki bir gün beyazlar giyer senin olurum.

~ Benim için bir insanı sevmek onunla yaşlanmayı kabul etmek demektir. Ben seni seviyorum ve bir ömür boyu seninle olmak istiyorum aşkım...

~ Her zaman ve sonsuza kadar seninle olmak istiyorum. Bu dünyadaki hiçbir şey kalbimde senin yerini alamaz. Seni bugün, her gün ve sonsuza kadar seviyorum!

~ Artık yalnız gecelerin olmayacağı günü hayal ediyorum. Seni özledim!

~ Seni özlemek, üşümek gibidir soğuk bir akşamüstü, yağmurun altında yürümek gibi sırılsıklam, titreye titreye. Sıcak bir yer bulup sığınmak istersin ya hani, öyle ihtiyacım var işte, yüreğine sığınıp, nefesinde ısınmaya.

~ Benim en büyük sırrım sensin. Kimseye anlatamam, sadece yaşarım o sırrı.

~ Ben seni koklasam nefesimi vermeye kıyamam.

~ Gördüğüm en güzel rüyasın ne olur uyandırma beni.

~ Öyle bir gülüşün var ki, gülüşün yıldızları kıskandıracak kadar güzel ve anlamlı.

~ Aşk dediğin işte böyledir; eğer birinin yüreğinde kaybolduysan başka birinin seni bulabilmesi imkansız hale gelir.

~ Neyim olursan ol da hayal kırıklığım olma. Orası çok kalabalık. Tanıyamam seni...

~ Ağzıyla kuş tutsa da sevemediğim insanlar var benim! Bir de canıma okusa bile sevmekten vazgeçemediklerim.

~ Acı ve hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluk göz bebeğin kadar yakın olsun. Umutların gerçek, gerçeklerin mutluluk, mutlulukların sonsuz olsun.

~ Batan güneş umudumuz doğan güneş tesellimiz olsun.

aşk sözleri resimli

~ Sen tanıdığım en güzel kadınsın. Kalbimde aşk dediğim bir çiçek büyüttün sen. Kalbimin en derinine sakladım seni bir daha hiç çıkmayasın diye.

~ Söylemek istesem gönlümden geçenleri, dilime dolanan aşkın olur. Yazsaydım ben sana olan sevgimin bir tekini, ciltlere sığmayan bir kitap olur.

~ Seni sevmekte o kadar kayboldum ki, senin için ne hissettiğimi ifade edecek doğru kelimeleri bilmiyorum. Sana olan aşkımı hiçbir kelime tanımlayamaz!

~ Seni canımdan çok seviyorum. Seni helalim geleceğim olduğun için saklıyorum kendime...

~ Sen benim başımda esen en güzel bahar meltemisin sevgilim.

~ Yağmurları sevmezdim ta ki altında seninle ıslanıncaya kadar.

~ Ne kadar uzakta olursak olalım, hep aynı gökyüzünü paylaşmış olacağız.

~ Sevgi hayattır, aşık olmak yetmez. Sevgi yaşamaktır, elini tutmak yetmez. Seveceksen beni adam gibi sev. Ama buna senin yüreğin yetmez.

~ Peri masallarının gerçeğe dönüştüğünü biliyorum çünkü sen varsın.

aşk sözleri resimli

~ Aşkın ilk soluğu mantığın son soluğudur.

~ Aşk bir sonsuzluksa bırak sana bakayım doyasıya.

~ Seni her şeyden çok seviyorum sevgilim. İstemem malı mülkü şu yalan dünyada, seni her şeyden çok sevmek inan yeter bana.

~ Altı kelimelik aşk hikayem: “Sensiz bir hayatı hayal edemiyorum.

~ Bu dünyada kaybetmekten korktuğum bir şey varsa o da sensin. Sana o kadar aşığım ki, seni kaybetmeyi göze alamam!

~ İsterse dünyalar sizin olsun, yeter ki o benim olsun.

~ Karanlık gecede önemli değildir yıldızları görmek. Gündüzleri yıldızları görmek marifet aşık olmak önemli değil bir ömür boyu sevebilmektir meziyet.

~ Gül dediğin nedir ki, solar gider, ateş dediğin nedir ki, kül olur gider, gün dediğin nedir ki, geçer gider, ama sana olan sevgim sonsuzdur, ancak mezarda biter!

aşk sözleri resimli

~ Sen benim en doğru yanlışım. Tövbesi olmayan günahımsın. Uzak duramadığım yasaklım, en açık ettiğim saklımsın. Sen başımdan giden aklım, severek çektiğim ahımsın.

~ Olduğun yerde ne aya gerek var ne de güneşe. Karanlığımı aydınlatanım seni seviyorum.

~ Önce düştüğümde kalkmayı, sonra aleve dokunduğumda acıyı, sevmeyi öğrendim, sevilmeyi her şeyi öğrendim de yalnız seni unutmayı öğrenemedim!

~ Bizim de dünyamızda sabah olacak gülüm, düşmezse düşmesin yakamızdan ölüm. Umuduma bin kurşun sıksa da ölüm. Unutma, umuduma kurşun işlemez gülüm.

~ Film olsaydın seni defalarca izlerdim.

~ Benimle olduğun için sana teşekkür etmeye sözler yetmez. Sen hayatımı güzelleştiren ve sevdiren en nazik ruhsun.

~ Sana kötü bir haberim var aşkım. Seni dünden daha çok özlemişim...

~ Sevmek adına ne varsa sende buldum.

~ Burası gönül demliği yar. Dile dua, çaya dem, yüreğe kıdem. Aşk’a vefalı olan gelsin.

aşk sözleri resimli

~ Dünyadaki herkesin parmak izinin farklı olması, kimsenin sana benim gibi dokunamayacağının kanıtıdır.

~ Ben küçücük bir bebektim “sen” kocaman bir sevda. Ben senin ellerinde büyüdüm “sen” benim yüreğimde…

~ Uyuyamıyorum geceleri, çerçevede ki fotoğrafın bile alıp götürüyor uzaklara beni. Çok şey var yapabileceğim, bulutlar çıkmasalar yoluma...

~ Aşk insanı hayata bağlar hayat ise insanı aşka bağlar.

~ Yanında uyanmak bir rüyanın gerçekleşmesi ve güne başlamanın en güzel gerekçesidir.

~ Biliyorum, imkansız aşk bu ama hükmedemiyorum kendime. Çünkü, bu yürek seni çok sevdi.

~ Stop lambası olsaydım, her geçtiğinde kırmızıya dönerdim, böylece sana biraz daha uzun süre bakabilme imkânı yakalardım.

~ Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et, çünkü aşk sessiz, sevgi dilsizdir…

~ Gülüşün, hayatımda gördüğüm en şirin şey.

~ Sensiz geçen günlerimin telafisi yok sevgilim.

aşk sözleri resimli

~ Sen benim gökyüzüne gönderdiğim duamın yeryüzündeki cevabısın.

~ Seni çok seviyorum, bu öylesine bir cümle değil, ölesiye bir cümle.

~ Belki kavga ederiz veya birbirimizi üzeriz ama ne olursa olsun hep yanımda kal bir tanem...

~ Her gün filiz veren bir sevda benimkisi ve en büyütüyorsun aşkınla beni.

~ Bir çift göze aşık ve diğer bütün gözlere körüm

~ Hadi kalbim topla kırıklarını da duaya gidelim. Yaradan'dan başkası anlamaz bizi...

~ Ağzımın tadı yoksa hasta gibiysem, boğazıma düğümleniyorsa lokmalar, buluttan nem kapıyorsam, inan hep güzel gözlerinin hasretindendir.

~ İçin yanarken üşümek, yüreğin kan ağlarken gülmek, özleyip de sevdiğini görememek. İşte aşk bu olsa gerek!

aşk sözleri resimli

~ Her yüreğin harcı değildir dokunmadan sevmek.

~ Bir öpücük alabilir miyim? Geri vereceğime söz veriyorum.

~ O kadar sevdim ki seni, o beklediğin olmak istedim hep. Kalbinde bir misafir gibi değil, bir aşk gibi kalmak istedim.

~ Anladım ki beni annem senin için doğurmuş bebeğim.

~ Tüm dünyanın beni sevmesine ihtiyacım yok. Sadece bir kişinin beni sevmesine ihtiyacım var. Ve o kişi de sensin.

~ Aramızda bu kadar çok mesafe olması adil değil. Sana sarılmak yerine yastığına sarılmak zorunda olmam adil değil. Soğuk cep telefonu ekranında sadece yüzüne dokunabilmem adil değil. Seni özledim. Seni Seviyorum…

~ Aşık odur ki, Allah’tan aldığı aşk emanetini Allah’a verir. Aşk mezhebinde her şey yüce Aşk’a kurbandır.

~ Aşk; her iki bedende birbirine sıkı sıkı kopmaz bağlarla bağlanan duygunun ve hazzın her iki tarafın etkileşimiyle ortaya çıkan bir his yoğunluğudur.

~ Yağmurlu bir günde koşar sana gelirsem ıslak saçlarımı düzelt, başımı omuzuna yasla, ansızın dudaklarımı dudaklarıma değdir. Masum bir çocuk gibi konuşursam anla ki sana muhtacım; ver elini elime yalanda olsa bir kez seni seviyorum de…

~ Gözlerimin içindeki ülkemsin. Her sokağın ayrı bir devrim...

aşk sözleri resimli

~ Bana göre aşık öyle olmalı ki, şöyle bir kalkınca, her tarafı ateşler sarsın; her tarafta kıyametler kopsun.

~ En güzel kitaplarda bile yazılamayan bir roman gibisin sevgilim.

~ Aşk, koskoca dünya nüfusunu bir anda sadece iki kişiye düşürmeye yarar. Nüfus sayımına gerek yoktur; çünkü aşk hiçbir zaman yerinde saymaz.

~ Bizim ömrümüzde ırmaklarımız vardır. Sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır, günler ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz.

~ Ben bir deliyim, sürekli adını sayıklayan.

~ Mutluluğu sende bulan senindir. Ötesi Misafir ...

aşk sözleri resimli

~ Bir zamanlar ardından bakar ağlardım şimdi dönüp ardıma bile bakmam. Bir zamanlar uğruna dünyaları yakardım şimdi şerefsizim kibrit bile çakmam!

~ Ben sadece kışın karpuzu yazın portakalı özlerdim. Şimdi bir de sen çıktın başıma...

~ Aşka uçarsan kanatların yanar. Aşka uçamazsan kanatların neye yarar? Aşka varınca kanadı kim arar? Aşkın açamadığı kapı, kanatlanıp uçamadığı yer mi var? Aşk, kanatlanıp uçmaktır ey yar!

~ Hayatın ne anlama geldiğini sen benim hayatıma girince anladım, dolu dolu ve aşkla yaşa. Ben sana aşığım tatlı kız.

~ Belki hiçbir evrakta isimlerimiz yan yana gelmedi. Ama gayri resmi birçok hayalde ben seninle aynı yastıkta yaşlandım.

~ O kadar güzel gülüyor ki tamam diyorum bu kadar yaşadığım yeter.

aşk sözleri resimli

~ Yüzüme okunmuş bir dua gibisin sevgilim. Çok şükür bugün de aşığım sana...

~ Fısıldadığın kulaklarım değil kalbimdi, öptüğün dudaklarım değil ruhumdu.

~ Ben senin için her akşam besteler yazsam da adına şiirler okusam da senin haberin olmayacak biliyorum bunu da.

~ Kim ne derse desin sen benim duymak istediğim tek şarkısın.

~ Ey aşk! Sen öyle bir kişisin ki, dünya tokları, senin vuslatının açlarıdır.

~ Ne zaman seninle olmak istediğimi sorarsan, cevabım- şimdi ve sonsuza dek olacak.

~ Yüreğinde öyle bir umut taşı ki onu senden kimse almasın. Kalbin öyle bir sevgiyle dolsun ki , isteyen değil hak eden alsın.

aşk sözleri resimli

~ Koku, tat, sıcak... sende her aradığım vardı. Seni soğuk bulanlar, ısıtamayanlardı.

~ Seni severken haddimi hudumu aşmak istiyorum. Öylesine sonsuz. Öylesine soluksuz. Nefesimi keser gibi.

~ Nedir senin gerçeğin. Aşk kime yakışır, vuslat kime? Canı seni çekene mi, senin için canından geçene mi?

~ Aşk, mevsimi geçmeyen öyle bir ilahi meyvedir ki, lezzeti muz gibi yiyenin niyetine değil, kaderine bağlıdır.

~ Ne sıradan bir sevgiyi yaşayacak kadar basit biriyim. Ne de seni sıradan bir sevgiye malzeme yapacak kadar herhangi biri...

~ En güzel şiirlerde bile yazılamayan bir kafiye gibisin sevgilim.

~ Hayal kırıkların denizdeki kum kadar çok olabilir. Önemli olan hayallerinin kırıldığı yerden yaşama tutunabilmektir. Çünkü her aşk engin bir tecrübedir.

aşk sözleri resimli

~ Hayatta kalabilmek için insanların havaya, yiyeceğe ve suya ihtiyacı vardır. Benim ise, sadece senin kucaklamana, gülüşüne ve öpücüğüne ihtiyacım var. Seni seviyorum.

~ Yemin ederim kokundan anlamıştım, benim için herhangi biri olmadığını.

~ Hayatıma senin gibi bir melek gönderdiği için her gün Allah’a dua ediyorum. Sen benim için çok özel birisin. Seni çok seviyorum.

~ Ne bakmaya doyuyorum ne de ne de bakarken doyuyorum sana.

~ Eğer nefes almak ve seni sevmek arasında seçim yapmak zorunda bırakılsaydım, son nefesimi, seni seviyorum demek için kullanırdım sevgilim.

~ Hayat stresli hale geldiğinde, hala çok şanslı hissediyorum çünkü sana sahibim. Paylaştığımız aşk, hayatın zorluklarına ve engellerine katlanmayı çok daha kolay hale getiriyor.

~ Öptüm aşkım geceyi aydınlatan o güzel gözlerinden...

~ Sen gittiğinde seni özleyecek kadar değil, eksik kalacak kadar seviyorum.

~ Aşkın kör olduğunu söylüyorlar ama aslında gözlerimi açtı ve beni daha iyi hale getirdi. Sayende artık gerçek aşkın ne olduğunu biliyorum.

~ Bütün insanları sevebilirdim, sevmeye senden başlamasaydım.

~ Seni ve sana ait olan her şeyi çok seviyorum sevgilim.

~ Hayatım hayallerle dolu. Seni düşünmeyi bırakmaya çalıştım ama her seferinde başarısız oldum. Sana ihtiyacım var aşkım. Seni özledim çok özledim bunu bil!

aşk sözleri resimli

~ Aşk çare midir yalnızlığa? Yoksa tutsak mı eder yüreğine? Ya da uçurur mu kafesindeki çırpınan kuşu, özgür bırakır mı? Aşk nedir sahi? Aşk sevmektir sevginin de doz aşımı yoktur. Korkmayın doya doya sevin sarmalayın sevdiğinizi…

~ Sevmek bir renkse, gel gökkuşağım ol.

~ Sen dünyaya sürgün bir meleksin ve ben seni o kadar çok seveceğim ki bir daha cennetine geri dönmek istemeyeceksin.

~ Bazen alabileceğin en büyük intikam; affetmektir. Ve bazen karşındakine verilebilecek en güzel cevap gülüp geçmektir.

~ Sevgiyle ilgili tek sorun, seni sevmelere tek bir ömürde doyamayacak olmam.

~ Sen mavi giyin aşkım ben gökyüzünü bile unuturum. En güzel şiirlerin bile kuramadığı kafiyesin sen aşkım...

~ Sen yeşil bir denizsin uzayıp giden, en güzel emelsin içimde tüten. Seni seviyorum.

~ Sevmeye layık olmayana hatırlayarak değerli etme. Dönmek mi istiyor, bir şans daha verme. Unutma sevgi yürekli olana yakışır.

~ Güzelliğin aklımı başımdan alıyor ve sonra bırakıyorum işi gücü.

~ Anladım ki aşk; her iki tarafı da mağdur eden, yürekte izinsiz gösteri yapan mutluluk karşıtı bir eylem.

~ Bir tek sen varsın ömrümde aşkım gerisi mi? Vesaire...

aşk sözleri resimli

~ Keşke daha önce karşılaşmış olsaydık, daha önce aşık olurdum sana.

~ Aşkı kalem yazmaz ki kitaplarda bulasın.

~ Gerçek aşk şans oyunları gibi hayali bile mutlu ediyor insanı. Fakat tutturabilene aşk olsun.

~ Yastığa başını koyduğunda başlar asıl macera gözyaşların intihar eder. Tek tek gözlerinden yastığa dertleşirsin yalnızlığında.

~ Sen gözlerimde bir umut, sen yüreğimde bir sevinç ama karşılıksız aşk yaşarken ölmekmiş gülüm.

~ İnsanları korkutan aşk değildir. Çünkü aşk kimsenin kırılmasına izin vermez. Ancak hayaller kırıldığı zaman insanın yardımına aşk bile yetişemez.

~ Unuttum dersin çevrendekilere; ama unutmadığını bir tek sen bilirsin. Aşk öyle bir şey işte, gitse bile unutamıyorsun yine.

~ Seni olduğun gibi seviyorum Kimsenin mükemmel olmadığını biliyorum. Ne sen ne ben, ama senin her özelliğini seviyorum. Ve eğer bir gün değişirsen, seni sevmekten asla vazgeçmeyeceğim, çünkü özün benim için hala aynı olacak.

~ Sen aşkın en güzel çiçeğe konmuş halisin. Seni seviyorum gülüm.

~ Biz sevdamızı çöpte bulmadık ki çöpe atalım.

~ Hayatta sana bir şey verebilseydim eğer, sana kendini benim gözlerimle görme yeteneği verirdim, ancak o zaman benim için ne kadar özel olduğunu anlardın sevgilim. Bir tanemsin sen.

~ Bir rüyaysan eğer, asla uyunmak istemiyorum.

~ Seni habersizce sevdim, habersizce gitmesini de bilirim platonik sevgilim.

~ İlk bakışın, ilk öpüşün beni karanlıktan aydınlığa çıkaran en güzel olaydı.

~ Ruhun uzay gibi: çok büyük ve çok gizemli. Gerçek aşkın iki ruhun özel bir bağlantısı olduğuna inanıyorum ve sakladığınız tüm sırları keşfedecek astronot olmayı o kadar çok isterim ki!

~ Aşkım, gözlerine baktığımda ruhunun bir yansımasını görüyorum. Aşkın ve sevgin harika. Sana olan aşkım sonsuza dek sürecek buna emin olabilirsin.

~ Seni kaybetmek bu hayatta hiç aklıma getirmeyeceğim bir düşünce. Ben sadece seni ve seninle birlikte olmayı hayal ediyorum. Gönlümün baharında açan en güzel çiçeğim, prensesim.

~ Aşk, ölüme kadar insanda yaşayan tek histir……

~ Sen oradan bir canım dersin. Benim kalbim kaburgamın altına sığmaz burada...

~ Kalbimdeki aşka dudaklarımdaki gülüşe akşam akan göz yaşlarıma ancak sen layıksın çünkü sen benim için özelsin aşkım.

~ Bir gün aynı deftere seninle imza atmak istiyorum.

~ Bir kurşun ol saplan kalbime, çıkarırsam namerdim.

~ En güzeli değil, hayırlısı bizim olsun yeter sevgilim.

~ Gönül penceresinden ansızın bakıp geçtin, bir yangının külünü yeniden yakıp geçtin. Ne çok sevmiştim seni, ne çok hatırlar mısın? Bir bahar seli gibi dalımdan akıp geçtin.

~ Sen aşkımdan bir habersiz yaşıyorsun seni izliyorum kalbim ellerimde seni bekliyorum biliyor musun?

~ Dünyadaki en sevdiğim yer kollarında yatmak ve güzel gözlerine bakmak.

~ Kendimi görebileceğim en güzel ayna bana aşkla bakan gözlerindir.

~ Karşılıksız sevgi benimkisi, sana platonik bağımlı bir serseriyim, Sen ise benden habersiz masum bir meleksin bebeğim.

~ İyiyim deriz ya hep, alışkanlık bizimkisi. Peki, karşındaki kişi de gerçekten nasıl olduğunu merak mı ediyor sanki.

~ Sana bir gül vermek istiyorum ama korkuyorum sevgilim, ya seni görünce utanır da solarsa diye.

~ Seni düşünürken içim geçmiş, severken de ömrüm.

~ Aşk, ışık girmeyen su değmeyen topraklarda çiçeklerin can bularak yeşermesi gibidir. Yeter ki aşk araziniz sevilmeye elverişli olsun.

~ Sana yerine getiremeyeceğim sözler veremem, fakat istersen hiç kullanılmamış tertemiz bir kalp verebilirim.

~ Kalbinde hakikat ve gözlerinde tutku olan insanlara rastlamak zordur. Seni bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Aşkım seni çok seviyorum!

~ Çağın vebası mutsuzluk değil ikiyüzlülüktür. Çünkü mutsuz olmanın bir gururu vardır, ikiyüzlülük ise tamamen karaktersizliğin ürünüdür. Aşık olmak isterken maymun olanlar çoktur.

~ Sen benim en kıymetlimsin, En güzel vazgeçilmezimsin. Sevmekle bitmeyenimsin, Sen benim hakikatlimsin. En derin, en içimdesin, Sen benim en güzel derdimsin

~ Elini tutup, gözlerine baktığım Seni seviyorum diye haykırdığım “Son Aşkım” sen olur musun?

~ Ey aşk! Seni senelerce yaban ellerde, hoyrat dillerde aradım. Oysa bendeymişsin bilememişim. Oyalanmışım, kalakalmışım.

~ Keşke mümkün olsa da seni sevdiğimi suya yazabilsem aşkım. Sevmek bir renkse, sana olan sevgim ucu bucağı olmayan bir gökkuşağı.

~ Sen benim denizimin en güzel kıyısısın.

~ Aşk, iki bedende yaşayan tek bir ruhtan oluşur. -Aristo

~ Dünyan öyle bir kararsın ki, seni aydınlatan tek ışık gözlerim olsun

~ İsmim aynı isim ama sen söyleyince dudaklarından damlayan bal gibi oluyor.

~ Bir lades tutuşsak, nesine desen, sesine derim. Bilirsin yüzün aklımdadır hep, ben sesini özlerim.

~ Belki seni sevdiğimi söylemek için çok erken ama bunu sır olarak saklayamam. Hiç bu kadar mutlu hissetmemiştim ve nedeninin sen olduğunu bilmeni istedim.

~ Kollarında olmak, bana sonsuza dek eşsiz bir mutluluk yağmuru altında gerçekten cennetteymişim gibi hissettiriyor. Sen benim cennetimsin. Sen benim canımın ta içisin.

~ Seni bana veren rabbime şükürler. Yaşanan senli her anıma şükürler. Göz görüp gönlüm severse sevgim için seni gören gözlerime teşekkürler.

~ Herkesin yaşama sebebi farklıdır. Benim yaşama sebebim ise sensin. Seni seviyorum sevgilim. Hiçbir şey seni sevmek gibi değil sevgili, her şey sadece senden ve gözlerinden ibaret.

~ Sen benim okunması en güzel romanım, söylemesi en tatlı şiirimsin.

~ Bütün mükemmel sevgililerin sadece kitaplarda olduğunu sanıyordum.

aşk sözleri resimli

~ Aşk da önemli olan aynı elleri tutmak değil, bir ömür hiç bırakmamaktır.

~ Seni sevmek hayallerim de, seni sevmek rüyalarımda, sen sevmesen de ben böyle de mutluyum seninle.

YORUMLAR

Ad

14 Şubat sözleri,1,2021 sevgi sözleri,1,23 Nisan,2,23 nisan kutlama sözleri,1,25 yaş doğum günü mesajları,1,abiye doğum günü mesajı,1,ablaya doğum günü sözleri,1,ablaya güzel mesajlar,1,ablaya güzel sözler,1,acımasız sözler,1,ağır instagram sözleri,1,ağır sözler,2,ağır whatsapp sözleri,1,aile,1,aile ile ilgili sözler,1,albert,1,Amcaya Babalar Günü Mesajları,1,amcaya doğum günü mesajları,1,anlamlı anneler günü mesajları,1,anlamlı aşk sözleri,4,anlamlı doğum günü mesajları,2,anlamlı sözler,12,anne,4,anneanneye anneler günü mesajı,1,anneler günü mesajları,3,anneler günü sözleri,2,anneler günü sözleri güzel sözler,1,anneye anlamlı sözler,2,anneye cuma mesajları,1,anneye güzel sözler,2,anneye resimli cuma mesajları,1,arkadaş,4,arkadaşa doğum günü mesajları,7,arkadaşa esprili sözler,1,arkadaşa hediye,2,arkadaşa komik sözler,2,arkadaşa yılbaşı mesajları,1,aşırı anlamlı sözler,1,aşk,7,aşk mesajları,7,aşk sözleri,14,Atatürk,4,atatürk ile ilgili sözler,2,Atatürk özdeyişleri,1,Atatürk sözleri,1,Atilla İlhan sözleri,1,atom,1,ayetli cuma mesajları,1,ayrılık sözleri,1,baba,3,babalar günü,8,babalar günü mesajları,12,babaya doğum günü mesajı,2,babaya duygusal sözler,2,babaya güzel sözler,3,babaya mesaj,4,başarı sözleri,1,bayan sevgiliye hediye,1,bayram mesajları,1,bebek,2,bebek isimleri,3,belirli gün ve haftalar,1,benimle evlenir misin sözleri,1,Bilim,2,bilimle ilgili sözler,1,cuma,1,cuma kutlama sözleri,1,cuma mesajları,6,çiçek,1,çiçek hediyesi kart yazıları,1,çiçek kart yazıları,2,çocuklara güzel sözler,1,dayıya doğum günü mesajı,1,değişik doğum günü mesajları,1,derin sözler,1,dini doğum günü sözleri,2,dini sözler,1,doğa,1,doğa ile ilgili sözler,1,doğum günü,34,doğum günü hediye notları,1,doğum günü hediyesi,1,doğum günü mesajı,1,doğum günü mesajları,27,dosta güzel sözler,1,dostluk sözleri,1,dostlukla ilgili sözler,1,dualı cuma mesajları,1,duygusal hayat sözleri,1,düğün kutlama sözleri,1,düşündürücü sözler,1,einstein,2,en yakın arkadaşa doğum günü mesajı,1,erkeğe doğum günü mesajları,1,erkeğe güzel sözler,1,erkeğe sevgililer günü mesajları,1,Erkeğe Sevgililer Günü Sözleri,1,erkek bebek isimleri,2,erkek öğretmene öğretmenler günü mesajları,1,espri,2,esprili sözler,5,eşe hediye notu,1,etkileyici aşk sözleri,3,etkileyici doğum günü mesajları,1,etkileyici sözler,1,evlilik kutlama sözleri,1,evlilik tebrik sözleri,1,evlilik teklifi sözleri,1,ezhel,1,felaket,1,flörte sorulacak sorular,1,galileo,1,genç kıza doğum günü hediyesi,1,genç kıza hediye,1,güldüren nickler,1,güldüren sözler,2,günaydın mesajları,3,güncel aşk sözleri,1,güzel aşk sözleri,3,güzel mesajlar,2,güzel mesajları,2,güzel sözler,50,harbi derin sözler,1,hayat sözleri,5,hayırlı cumalar,1,hayvan,1,hediye,3,hediye notu,3,hediye notu yazıları,1,hüzünlü sözler,1,ışıklı çerçeve,1,ışıklı kalp pano,2,ilk buluşmada sorulacak sorular,1,iltifat sözleri,1,instagram sözleri,2,isimlerin anlamları,2,islam,2,islamın bilime bakışı,1,iş tebrik mesajları,1,iyi geceler mesajları,1,iyi ki doğdun mesajları,1,kadın,3,kadın olmanın zorluğunu anlatan sözler,1,kadınlar günü,1,kadınlar günü mesajları,4,kadınlar günü sözleri,2,kadınlarla ilgili güzel sözler,1,kadınlarla ilgili sözler,2,kandil,1,kandil mesajları,1,karakalem resim sipariş,1,kardeş,1,kardeşe doğum günü mesajları,1,kardeşe güzel sözler,1,katlanmakla ilgili sözler,1,kayınpedere babalar günü mesajı,1,Kayınpedere Doğum Günü Mesajları,1,kısa anneler günü sözleri,1,kısa aşk sözleri,2,kısa cuma mesajları,1,kısa güzel sözler,1,kıskançlıkla ilgili sözler,1,kız arkadaşa hediye,2,kız bebek isimleri,2,kız çocuğa doğum günü mesajları,1,kıza hediye,1,kızıma doğum günü mesajı,2,koca,1,kocaya güzel sözler,1,kocaya sevgililer günü sözleri,1,komik aşk sözleri,1,komik babalar günü mesajları,1,komik doğum günü mesajları,2,komik olmayan sözler,1,komik sözler,5,köpek,1,köpekle ilgili sözler,1,kuranda geçen bebek isimleri,1,kurban bayramı mesajları,1,kuzene doğum günü mesajları,1,kuzene sözler,2,laf,1,laf sokucu mesajlar,2,led ışıklı kalp pano,1,manitaya aşk mesajları,1,melankolik sözler,1,miraç kandili mesajları,1,nişan yıldönümü sözleri,1,nişanlı,1,nişanlıya doğum günü mesajları,1,nişanlıya güzel sözler,2,öğrenciye güzel sözler,1,öğretemene teşekkür mesajı,1,öğretmen,4,öğretmen sevgiliye öğretmenler günü mesajları,1,öğretmene doğum günü mesajları,2,öğretmene güzel sözler,8,öğretmenler günü mesajları,6,önemli günler,2,özel günler,1,özlü,1,özlü sözler,3,özür dileme mesajları,3,özür dileme sözleri,1,paylaşılacak güzel sözler,1,paylaşılacak sözler,1,resimli ağır sözler,2,resimli anlamlı sözler,1,resimli aşk sözleri,2,resimli cuma mesajları,3,resimli doğum günü mesajları,1,resimli özlü sözler,1,resimli paylaşılacak sözler,1,resimli sözler,1,resimli yılbaşı mesajları,1,resimli yıldönümü mesajları,1,romantik,1,romantik aşk sözleri,1,romantik çiçek notları,1,romantik doğum günü mesajları,1,seni seviyorum çünkü sözleri,1,seni seviyorum sözleri,2,sert sözler,1,sert whatsapp sözleri,1,sevdiğine aşk sözleri,1,sevgi sözleri,2,sevgili,36,Sevgililer Günü Mesajları,5,sevgililer günü sözleri,2,sevgiliye,7,sevgiliye aşk mesajları,5,Sevgiliye Aşk Sözleri,16,sevgiliye ayrılık sözleri,1,sevgiliye barışma sözleri,1,sevgiliye cuma mesajları,1,Sevgiliye Doğum Günü Mesajı Whatapp,1,sevgiliye doğum günü mesajları,5,Sevgiliye Günaydın Mesajları,3,sevgiliye güzel sözler,19,sevgiliye hediye,1,sevgiliye iyi geceler mesajları,1,sevgiliye iyi geceler sözleri,1,sevgiliye kadınlar günü mesajı,1,sevgiliye kaliteli sözler,1,sevgiliye muhteşem sözler,1,sevgiliye özür dileme mesajları,1,sevgiliye özür sözleri,2,sevgiliye romantik sözler,4,sevgiliye sorulacak sorular,2,sevgiliye sözler,6,sevgiliye yılbaşı mesajları,1,sevgliye hediye,1,soğuk espri,1,sokucu,1,söz,3,sözler,1,sözleri,2,şair sözleri,1,şairlerin sözleri,1,tahammül sözleri,1,teyzeye doğum günü mesajı,1,teyzeye doğum günü sözleri,1,unutulmaz öğretmen sözleri,1,uzun aşk sözleri,2,uzun doğum günü mesajları,1,uzun doğum günü sözleri,1,uzun güzel sözler,1,ünlü sözleri,2,Ünlü Şairlerden Güzel Sözler,1,ünlülerin özlü sözleri,4,üzgünüm sözleri,2,whatsapp,1,whatsapp durum sözleri,1,whatsapp sözleri,2,yakın arkadaşa doğum günü mesajları,1,yaramazlıkla ilgili komik sözler,1,yaratıcı doğum günü hediyesi,1,yaş günü mesajları,1,yaşamla ilgili sözler,1,yavrularıma güzel sözler,1,yazarların baba ile ilgili sözleri,1,yeni iş mesajları,1,yeni iş tebrik mesajları,1,yeni yıl mesajları,1,yılbaşı,2,yılbaşı mesajları,2,yıldönümü,1,yıldönümü hediye notları,1,yıldönümü sözler,2,yunus emre sözleri,1,
ltr
item
SozRehberi: Dünyanın En Güzel Aşk Sözleri Resimli
Dünyanın En Güzel Aşk Sözleri Resimli
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiQmUnvB2cEWogEJd0B50DrG5K7gcwtcR6KgokJVnGvrUhSzMfeRGDEWg6icJtHynHBu8Aims8p1bxB9dEmH9jAVKUBoOVcA7ROCEYGL6fVewaLVKy3xboU5nugTfe-48uTi7RMMnjh5toJ/w640-h426/ask_sozleri_0.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiQmUnvB2cEWogEJd0B50DrG5K7gcwtcR6KgokJVnGvrUhSzMfeRGDEWg6icJtHynHBu8Aims8p1bxB9dEmH9jAVKUBoOVcA7ROCEYGL6fVewaLVKy3xboU5nugTfe-48uTi7RMMnjh5toJ/s72-w640-c-h426/ask_sozleri_0.jpg
SozRehberi
https://www.sozrehberi.com/2020/10/dunyann-en-guzel-ask-sozleri-resimli.html
https://www.sozrehberi.com/
https://www.sozrehberi.com/
https://www.sozrehberi.com/2020/10/dunyann-en-guzel-ask-sozleri-resimli.html
true
4900690985331902386
UTF-8
Tüm yazılar Kayıt Bulunamadı Tüm Kayıtlar Devamını Oku Cevap Cevabı İptal Et Sil By Ana Sayfa Sayfa Yazı Tümünü Görüntüle Senin İçin Önerilen Etiket Arşiv Ara Tüm Yazılar İsteğinizle eşleşen bir yayın bulunamadı Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şimdi 1 dakika önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et Bu içerik Kilitlenmiştir 1. ADIM: Bir sosyal ağda paylaşın 2. ADIM: Sosyal ağınızdaki bağlantıya tıklayın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panoya kopyalandı Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy